Zahájení činnosti spolupracovníků ministerstva zemědělství ČR ve Spojeném království

V lednu 2022 zahájili činnost spolupracovníci MZe ČR pro zemědělství při české ambasádě v UK Paul Wilkins a Tibor Angyal. Jejich hlavním úkolem je podpora a rozvoj agro-potravinářského exportu České republiky. Do podporovaných sektorů patří také oblast zemědělských technologií a zařízení a potravinářské technologie.

Paul Wilkins pochází ze Spojeného království, kde trvale žije. Jeho rodným a jednacím jazykem je angličtina. Paul pracoval v potravinářském sektoru (rychloobrátkové spotřební zboží) jako ředitel nadnárodní společnosti v oblasti rozvoje obchodní strategie a identifikace obchodních příležitostí.

Tibor Angyal je spolupracovníkem Paula Wilkinse. Trvale žije v UK, ale pochází ze Slovenska, a je proto možné s ním komunikovat v angličtině nebo češtině. Tibor pracoval v nadnárodních společnostech se sídlem v Indii a Jižní Koreji v potravinářském a průmyslovém sektoru jako obchodní a produktový manažer.

MZe nabízí českým firmám prostřednictvím spolupracovníků MZe ČR v UK asistenci mimo jiné s:

  • analýzou trhu a vyhledáváním relevantních obchodních kontaktů a distribučních kanálů v UK;
  • účastí na akcích a kampaních na podporu exportu produktů zemědělského a potravinářského sektoru ČR;
  • zajišťováním základních informací souvisejících s exportem do UK i v souvislosti s brexitem;
  • obchodním vyjednáváním s klíčovými klienty a partnery v UK.

Firmy i fyzické osoby z ČR, které mají zájem o obchodování s UK v oblasti zemědělství a potravinářství, případně agro-potravinářských technologií, se mohou obracet na spolupracovníky MZe ČR v UK na některém z níže uvedených kontaktů. Zároveň jsou průběžně připravovány webináře a další akce na podporu agrárního exportu z ČR do UK.

Paul WILKINS, Tibor ANGYAL
tel
.: +44 749 533 9811 (pro hovory z UK: 0749 533 9811) – Paul WILKINS, komunikace v angličtině
e-mailuktrade@mze.cz – Paul WILKINS, Tibor ANGYAL, komunikace v angličtině a slovenštině/češtině.

Video s představením Paula Wilkinse a Tibora Angyala (v angličtině) můžete zhlédnout na Youtube kanále Ministerstva zemědělství zde.